do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Salon aranżacji i projektowania.

Bidety

Bidety przed długie lata kojarzyły się przede wszystkim z luksusowymi domami i apartamentami, sporadycznie stanowiąc uzupełnienie łazienkowej armatury w zwykłym domu czy mieszkaniu. Jednak od pewnego czasu coraz więcej osób zaważa zalety bidetów, spotykając je choćby w hotelach. Co ważne, współcześnie projektowane bidety nie wymagają specjalnych warunków montażowych i można je spotkać w małych i w dużych łazienkach. Gros modeli na rynku to modele montowane za pomocą stelaży podtynkowych. Takie rozwiązanie zabiera niewielką przestrzeń, zarazem, pozwalając na montaż obok miski WC. Warto dodać, że bidet wielu użytkownikom może kojarzyć się z higieną małych dzieci, ale też dorośli czy nastolatki doceniają wygodę i komfort przy korzystaniu z toalety.

Bidety

Rodzaje bidetów

Podstawowy podział obejmuje bidety wiszące oraz bidety stojące. Pierwsze montuje się na stelaży podtynkowym, co znacząco wpływa na dostępną przestrzeń w łazience. Kolejną zaletą bidetów wiszących jest łatwość utrzymania w czystości zarówno muszli, jak również przestrzeni wokół. Jaką wadę można uznać konieczność ingerencji we wnętrze ściany podczas przygotowania do montażu, ale szczególnie przy wykańczaniu nowych domów czy mieszkań nie powinno stanowić to kłopotu. Nowoczesne bidety stojące polecane są w większych łazienkach, ponieważ montaż w podłodze może znacząco ograniczyć przestrzeń. Ponadto bidety mocowane do podłogi często mają większe gabaryty – może to być zarazem zaletą, jak i wadą.

Bidety wiszące i stojące mogą mieć kilka dodatkowych, funkcji. Spotyka się między innymi bidety wyposażone w słuchawkę prysznicową, sprawdzające się także przy myciu stóp bądź czyszczeniu zabłoconych butów. Niektóre modele łączą w sobie funkcję bidetu z klasycznym WC – to rozwiązanie rekomendowane w małych łazienkach. Pośród kolorystyki dominuje biel, chociaż zwolenników mają też czarne bidety, prezentujące się szykownie i nietuzinkowo zarazem. Podobnie jak w przypadku misek WC bidety doposażone są bądź w deski klasyczne, bądź wolno opadające.

Zalety bidetów

Montaż bidetu w znacznym stopniu ułatwia codzienne dbanie o higienę. Można szybko i z niewielkim zużyciem wody odświeżyć się, kiedy nie ma czasu na kąpiel czy prysznic oraz przy punktowych zabrudzeniach. Warto z niego korzystać zarówno po skorzystaniu z toalety, jak i kiedy zachodzi potrzeba umycia tylko stóp. Mimo że świadomości wielu osób zalety bidetów doceniają głównie młodzi rodzice, to także osoby w sile wieku coraz chętniej korzystają z tego rozwiązania. Bidet to również świetna propozycja ułatwiająca higienę osobom starszym i z niepełnosprawnościami.

Kiedy w łazience brakuje przestrzeni na osobny bidet i osobną muszlę, warto rozważyć urządzenie 2w1. Bidet z WC to godna uwagi propozycja dla wszystkich, którzy podejmują się gruntownego remontu w małej łazience. Co istotne, w naszym sklepie bidety, także w wersji 2w1, dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów i o zróżnicowanym wzornictwie. Na uwagę zasługuje też wysoka jakość wykonania, w tym dbałość o detale i dobór materiałów.

2018 Wszelkie prawa zastrzeżone yeti.pl

Sklep internetowy Shoper.pl

Projekt i wykonanie sklepu: Onisoft.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl