do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Salon aranżacji i projektowania.

Miski WC

Miska WC należy do najważniejszych elementów wyposażenia łazienki w domu, mieszkaniu czy w obiekcie użyteczności publicznej. Komfort dla użytkowników przy korzystaniu z WC powinien iść w parze z wysoką jakością komponentów i trwałością. Ważne też, nie tylko w nowocześnie stylizowanych przestrzeniach, jest wzornictwo. Godne uwagi miski WC powinny komponować się z bidetem, umywalką, kabiną prysznicową czy pisuarem.

Obecnie najlepsze wykonują miski do toalet z materiałów odpornych zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak również na działanie silnych środków czyszczących. Ważne też, aby miska po latach użytkowania była odporna na przebarwienia.

Miski WC

SIMAS ARCADE MISKA PODWIESZANA RIMLESS BIAŁA AR841 SIMAS ARCADE MISKA PODWIESZANA RIMLESS BIAŁA AR841

 

 

 

Producent: Simas
Cena: 1 440,00 zł
szt.
zobacz więcej
Simas FLOW miska podwieszana biała FL63 Simas FLOW miska podwieszana biała FL63

 

 

 

Producent: Simas
Cena: 1 670,00 zł
szt.
zobacz więcej

Podział misek WC ze względu na sposób mocowania

Podstawowy podział zależy od systemu mocowania. Popularnością cieszą się i miski WC mocowane do ściany (wiszące), i miski stojące. Te pierwsze są coraz powszechniejsze w nowo powstałych budynkach, ponieważ przy projektowaniu łazienki łatwiej zadbać o odpowiednie miejsce do mocowania na ścianie. Ponadto miski ścienne pozwalają na oszczędność przestrzeni i sprawiają, że łatwiej utrzymać czystość wokół nich. Przy miskach ściennych za stabilność i komfort odpowiadają stelaże podtynkowe, kryjące w sobie rezerwuar i pozostałe elementy. Brak widocznych systemów mocowań to ważna zaleta. Minusem jest większe skomplikowanie przy montażu – stąd niezbyt często miski podtynkowe wybierane są przy remontach, gdzie wcześniej umieszczona była miska przytwierdzona do podłogi.

Miski stojące, rekomendowane zwłaszcza w większych łazienkach, zapewniają stabilność i komfort przy stosunkowo niewielkim nakładzie prac przy montażu. Do zalet zaliczyć trzeba łatwy dostęp do elementów rezerwuaru spłuczki, co ułatwia ewentualną naprawę. Wadą misek stojących są dyskusyjna estetyka oraz trudniejsze niż w przypadku miski wiszącej sprzątanie przestrzeni wokół. Ze względu na zajmowanie większej przestrzeni miski podłogowe polecane są w większych łazienkach, choć spore grono użytkowników wybiera je do małej przestrzeni.

Miski klasyczne i typu rimless (bez kołnierzowe)

W standardowej misce WC u góry umieszczono kołnierz zapobiegający wylewaniu się wody podczas spłukiwania. Rant raczej nie sprawia kłopotów ze względu na estetykę, lecz bywa problematyczny przy czyszczeniu. W zagłębieniach z czasem zbierają się zanieczyszczenia, nawet w regularnie czyszczonej toalecie. Alternatywą dla misek klasycznych są modele bez kołnierza. Brak głębokich szczelin przy krawędziach nie tylko ułatwia utrzymanie w czystości, ale także pozwala oszczędzać wodę potrzebną do spłukiwania.
Nowoczesne miski WC typu rimless pokryte są specjalnymi powłokami utrudniającymi utrzymywanie się zanieczyszczeń. Przy użyciu odpowiednich dysz można ograniczyć zużycie wody przy pojedynczym spłukaniu do 2-4 litrów.

Zalety misek WC

Będące godną uwagi alternatywą dla kompaktów WC miski wyróżniają się większą estetyką i trwałością. Na uwagę zasługuje także łatwość utrzymania czystości w nowoczesnych miskach bez kołnierze oraz minimalne zużycie wody podczas spłukiwania. Atutem jest też design. Wzornictwo wielu modeli doskonale współgra i w standardowych przestrzeniach, i w wykończonych zgodnie z duchem minimalizmu.

2018 Wszelkie prawa zastrzeżone yeti.pl

Sklep internetowy Shoper.pl

Projekt i wykonanie sklepu: Onisoft.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl