do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Salon aranżacji i projektowania.

O czym pamiętać podczas generalnego remontu łazienki?
O czym pamiętać podczas generalnego remontu łazienki?

Kupno domu czy mieszkania z rynku wtórnego najczęściej oznacza remont łazienki. Także w przypadku przestrzeni będących w użytkowaniu przez jedną rodzinę przez długi czas po latach nadchodzi moment na coś więcej niż wymiana kafelków czy pomalowanie ścian i sufitu. Zmiana aranżacji jest konieczna, gdy na armaturze i elementach wyposażenia pojawiają się nieestetyczne ślady po wieloletnim użytkowaniu, jak trwałe zabrudzenia i przebarwienia, pęknięcia czy ubytki.

Remont łazienki to doskonały pretekst, aby sprawdzić stan instalacji wodno-kanalizacyjnej, przy okazji montując nowoczesne sprzęty zużywające mniej wody.

Plan romontu łazienki

Krokiem numer jeden przed stworzeniem listy zakupów i organizacji prac jest wykonanie planu, obejmującego przemyślany projekt. Miejsc do inspiracji jest wiele – mogą to być kolorowe magazyny albo portale i blogi internetowe. Można także skorzystać ze wsparcia zawodowego architekta wnętrz. Kłopoty mogą pojawiać się przy wyborze ekipy remontowej. Tutaj warto skorzystać z dobrodziejstw poczty pantoflowej.

Oczywiście jest też grono osób, które samodzielne wykonują remont, ewentualnie posiłkując się wsparciem kogoś z najbliższych. Plan powinien obejmować docelowy rozkład łazienki. Na tym etapie trzeba też wybrać kolorystykę.

Biel ma najwięcej zwolenników, ale poszczególne elementy w innych barwach – jak np.

  • czarny bidet i miska WC – też mają zwolenników.

Nowe rozplanowanie przestrzeni ma szczególne znaczenie przy ograniczonej przestrzeni. Kabina prysznicowa zamiast wanny to jedna ze wskazówek. A może zamiast klasycznej wanny zdecydować się na model narożny z dyszami produkującymi bąbelki?

Nowe meble łazienkowe i akcesoria

W zależności od preferencji, w tym budżetu, można zdecydować się na gotowe meble lub wybrać meble łazienkowe na zamówienie. Druga opcja szczególnie polecana jest w łazienkach ze skosami oraz w innym budownictwie o ograniczonej przestrzeni. Jednak meble na zamówienie mogą znacząco wydłużyć czas remontu oraz najczęściej oznaczają wyższy koszt. Na tym etapie trzeba zadbać o elementy oświetleniowe, drzwi, lustra i inne drobiazgi, pamiętając o przestrzeni. Wybór ceramiki może być przyjemnością, ale pod warunkiem sprecyzowanych oczekiwań. Dekory, kamień imitujący cegłę, płytki podłogowe przypominające drewno, glazura czy kolor fug to spore wyzwanie. Mniejszym wydaje się być wybór umywalki.

Wanna czy prysznic?

Obie opcje mają sporą rzeszę zwolenników. Jeśli tylko pozwala na to przestrzeń, prysznic i wanna w jednej łazience to optymalne rozwiązanie. Alternatywą może być wanna z podłączoną baterią prysznicową – należy pamiętać o solidnej zasłonie do wanny. Przy samym prysznicu ważna jest wielkość i kształt brodzika; głębszy może pełnić rolę niewielkiej wanny.

Miska czy bidet

Coraz więcej osób decyduje się na montaż stelaży podtynkowych przystosowanych do montażu miski WC. Rozwiązanie to pozytywnie wpływa na przestrzeń oraz ułatwia sprzątanie. To też większy zakres prac podczas remontu niż przy kompakcie WC. Jeśli tylko jest miejsce, warto zdecydować się na bidet. W ofercie są wolnostojące (także w wersji podtynkowej) oraz 2w1, łączące cechy bidetu i miski WC. Można też rozważyć pisuar, ale to wciąż pewnego rodzaju ekstrawagancja.

2018 Wszelkie prawa zastrzeżone yeti.pl

Sklep internetowy Shoper.pl

Projekt i wykonanie sklepu: Onisoft.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl