do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Salon aranżacji i projektowania.

Płytki do łazienki Warszawa
Płytki do łazienki Warszawa

Płytki podłogowe do łazienki Warszawa

Remont lub wykończenie łazienki wiąże się nie tylko z wyborem armatury i organizacją przestrzeni. Duże znaczenie, nie tylko dla estetki, mają płytki podłogowe. Wybór dotyczy nie tylko kolorów i wielkości, ale także materiałów i struktury. Komponowanie się z płytkami ściennymi czy z przestrzenią w innych pomieszczeniach to kolejna ze wskazówek przy zakupie.

Parametry płytek podłogowych

Z pozoru najlepiej kupować płytki, mając na uwadze estetykę (kolorystykę, wielkość, kształt). Podczas prac projektowych należy jeszcze uwzględnić przy wyborze inne parametry. Jakość wykonania to jedno. Drugą cechą jest nasiąkliwość – łazienka to przestrzeń szczególnie narażona na działanie wilgoci oraz wody. Specjaliści rekomendują, żeby w przypadku kafelków podłogowych wybierać te o maksymalnej nasiąkliwości do 6% (przy płytkach ściennych dobrym wyborem są modele do 10%). Możliwie najniższa nasiąkliwość łączy się z żywotnością, rozumianą jako odporność na działanie detergentów i środków chemicznych (np. żeli do WC), pękanie, rysowanie i powstawanie plam. Komfort i bezpieczeństwo na zmoczonej podłodze zagwarantują płytki antypoślizgowe – optymalnym zakupem okażą się modele zgodne ze standardami klas R10 oraz R9.

Terakota i gres

Osobom szukającym szerokiej palety kolorów i wzorów warto polecić terakotę. W ofercie można znaleźć ogromny wybór płytek pochodzących z manufaktur i fabryk ceramicznych z Polski i z południa Europy. Zwłaszcza te drugie potrafią olśnić kolorystyką i fakturą. To propozycja zarówno dla wymagających konserwatystów, jak również osób rozmiłowanych w oryginalnych formach.

Wybór płytek gresowych aż tak nie zachwyca, choć wart jest uwagi. Ogromną przewagą gresu w porównaniu do terakoty jest wyższa wytrzymałość przy niższej nasiąkliwości. Między innymi dlatego płytki gresowe zdają egzamin w hotelach i innych obiektach użyteczności publicznej, gdzie szczególny nacisk kładzie się na łatwość utrzymania w czystości i trwałość.

Kamień dekoracyjny naturalny

Poddane stosownej obróbce okładziny kamienne to propozycja dla najbardziej wymagających. Naturalny kamień to ogrom kolorów i odcieni, dostępnych w wielu konfiguracjach. Uznaniem cieszą się między innymi granity i łupki. Ogromną zaletą kamiennej podłogi jest trwałość – trudno znaleźć inny równie wytrzymały budulec. Do wad kamienia naturalnego należy przede wszystkim masa – ciężar własny trzeba uwzględnić na etapie projektowania, z zastrzeżeniem, że należy sprawdzić maksymalne obciążenie stropu.

Kolorystyka

Kolejną kwestią przy wykańczaniu łazienki jest dobór kolorystyki. Owszem, czerń prezentuje się okazale, elegancko i oryginalnie, ale też optycznie zmniejsza przestrzeń. Najważniejszą wskazówką jest zatem wielkość łazienki – w dużej można pokusić się i o ciemne, i o jasne kolory; natomiast przy ograniczonej przestrzeni dobrze jest postawić na klasyczną biel. Wybór odcienia czy koloru powinno się też połączyć z późniejszą użytecznością – przy płytkach ceramicznych z nieregularnym wzorem (także przy kamieniu naturalnym) zabrudzenia i ewentualne mikrouszkodzenia będą mniej widoczne. Jasne kafelki dużo łatwiej utrzymać w czystości, zaś płytki błyszczące gorzej znoszą próbę czasu (nie prezentują się dobrze z zarysowaniami i przebarwieniami).

Połysk czy mat?

Minimalistyczne formy współgrają z matową ceramiką. Ponadto mat oznacza mniejszą widoczność zabrudzeń, przy jednocześnie większych problemach z utrzymaniem w czystości. Błyszcząca ceramika łazienkowa polecana jest choćby w łazienkach bez okna – sztuczne światło odbija się efektownie niczym w zwierciadle. Połysk to również łatwość utrzymania w czystości.

2018 Wszelkie prawa zastrzeżone yeti.pl

Sklep internetowy Shoper.pl

Projekt i wykonanie sklepu: Onisoft.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl