do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Salon aranżacji i projektowania.

Jak zaaranżować łazienkę zgodnie z zasadami feng shui?
Jak zaaranżować łazienkę zgodnie z zasadami feng shui?

Starożytna chińska filozofia Feng Shui mówi, że łazienka jest ważnym punktem każdego domu, czy mieszkania. Woda. Chodzi dokładnie o nią. Woda symbolizuje odrodzenie i płodność, a także warunkuje zdrowie, szczęście i powodzenie na ścieżce kariery. Z drugiej strony Feng Shui mówi, że łazienka jest dziurą, przez którą ucieka dobra energia - nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na zły przepływ energii.

Ta starożytna filozofia kieruje się aranżacją wnętrz zgodnie z żywiołami, pozwalając na swobodny przepływ energii. Jest ona synonimem równowagi i harmonii. Osiągnąć to wszystko można, urządzając łazienkę zgodnie z zasadami Feng Shui.

Jak zaaranżować łazienkę zgodnie z zasadami Feng Shui?

Pierwszą rzeczą, o której warto pomyśleć, jest umiejscowienie łazienki. Zgodnie z zasadami Feng Shui drzwi wejściowe do domu nie powinny być naprzeciwko łazienki. Kolejna zasada mówi o tym, że łazienka nie powinna znajdować się w centrum domu, ani sąsiadować bezpośrednio z kuchnią, a jeśli nie mamy już na to wpływu, to konieczne jest umieszczenie w łazience lustra, które będzie odbijać przepływ energii.

Kolejną rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę, jest podział łazienki na strefy, a mianowicie oddzielenie strefy "czystej", czyli kąpielowej, od strefy "brudnej" - toaletowej. Można to rozwiązać na dwa sposoby: rozdzielić łazienkę na dwa pomieszczenia lub postawić oddzielającą te strefy przegrodę (najlepiej z kamienia bądź grubego szkła).

Projektując łazienkę zgodnie z zasadami Feng Shui, warto pomyśleć o meblach, które pozwolą nam schować wszystkie akcesoria, zarówno kosmetyczne, jak i elektroniczne. Wszystkie te rzeczy pozostawione w widocznym miejscu, będą zakłócać swobodny przepływ energii. Łazienka powinna być zawsze czysta i uporządkowana, warto skorzystać z organizerów, uchwytów na ręczniki, mydelniczek. Energia może przemieszczać się swobodnie tylko, gdy przestrzeń jest uporządkowana. Tak samo ważne jest, aby drzwi były zawsze zamknięte, a deska sedesowa opuszczona.

Łazienka zgodna z żywiołami i naturą

Zachowana równowaga pomiędzy żywiołami umożliwia uzyskanie doskonałej harmonii. Kolorystyka łazienki odpowiada przede wszystkim za wiatr. Powinna być utrzymana w kolorach pastelowych i stonowanych, ze szczególnym wzięciem pod uwagę kolorów barw natury. Kolory piasku, słońca, czyli różne odcienie brązów, żółci, ale również zieleni. Wbrew popularnej modzie biel według Feng Shui jest uznawana za kolor, który ma niekorzystny wpływ na naszą energię życiową.

Aby wprowadzić ogień, na szafkach rozkłada się świece, najlepiej te o stożkowym kształcie.

Żywioł ziemi reprezentują natomiast rośliny, najlepiej te o obłych liściach, i ozdobne kamienie.

Również wybierając dodatki dekoracyjne do łazienki, powinniśmy pamiętać o inspirowaniu się naturą. Gumowe zasłony, dywaniki wykonane ze sztucznych materiałów - to wszystko zamień na bardziej naturalne opcje. Dywanik z wełny czy lnu wygląda dużo korzystniej i również spełnia swoją funkcję.

Wybierając ceramikę łazienkową, należy pamiętać, że wszystkie ostre krawędzie utrudniają przepływ energii. Nie Dlatego dobierając takie elementy jak wanna, czy umywalka szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na zaokrąglony kształt. Ostre krawędzie tyczą się również pomieszczeniach. Właśnie dlatego w rogach warto ułożyć muszle, które będą wchłaniały złą energię.

Istotną kwestią jest również oświetlenie. Feng Shui bezpośrednio łączy się z naturą i właśnie na niej bazuje, dlatego zalecane jest korzystanie przede wszystkim ze światła dziennego. Jednak nie każdy ma możliwość wstawienia okna w łazience. W takiej sytuacji należy odpowiednio rozświetlić łazienkę i wybierać światło najbardziej przypominające te naturalne.

Jak już wiele razy było w tym artykule powtórzone, Feng Shui bazuje na otaczającej nas naturze. To właśnie ona może zaprowadzić harmonię i równowagę. Aranżując wnętrza zgodnie z tą filozofią, zapewnimy sobie spokój, a nasz dom będzie idealnym miejscem relaksu i odpoczynku. Wbrew pozorom zaprojektowanie wnętrza zgodnie z tą filozofią nie jest trudne, wymaga jedynie znajomości kilku, podstawowych zasad.

Remont łazienki w 2021 - Poznaj najnowsze trendy łazienkowe

Meble łazienkowe stojące czy podwieszane?

Tapeta ceramiczna w łazience - czy warto?

Meble łazienkowe stojące czy podwieszane?

Tapeta ceramiczna w łazience - czy warto?

Płyty wielkoformatowe w Twojej łazience - czy warto wybrać to rozwiązanie?

Jak zaaranżować łazienkę przy użyciu tapety ceramicznej

Tapeta ceramiczna jako dodatek do Twojej łazienki

Płytki podłogowe Warszawa

Płytki do łazienki Warszawa

Ceramika do łazienki Warszawa

2018 Wszelkie prawa zastrzeżone yeti.pl

Sklep internetowy Shoper.pl

Projekt i wykonanie sklepu: Onisoft.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl